JUŻ CZAS!

Szanowni Państwo

.Rok 2019 najprawdopodobniej będzie przełomowym rokiem w historii Polski.26 maja odbędą się wybory do Parlamentu Europejskiego, a jesienią – wybory do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej.

Partia KORWiN (Wolność) ma nadzieję nie tylko wystartować w wyborach, ale przede wszystkim dotrzeć do świadomości wyborców i osiągnąć wynik, pozwalający na realne uczestnictwo w życiu politycznym. Aby tak się stało, każdy z nas musi poświęcić odrobinę swojego wolnego czasu i wesprzeć nas AKTYWNIE w walce o lepszą Polskę.

Gdy tylko zakończą się ferie zimowe dla śląskich szkół, rozpoczniemy WIELKĄ MOBILIZACJĘ STRUKTUR. Jako Prezes Regionu Śląskiego Wolności będę jeździł po całym województwie śląskim, odwiedzając po kolei miasta i gminy – spotykając się z działaczami, sympatykami i potencjalnym wyborcami partii KORWiN. Aby ta akcja nie poszła na marne, potrzebna jest Wasza pomoc. Pomoc w zorganizowaniu spotkania na miejscu, pomoc w promowaniu wydarzenia zarówno w internecie jak i w terenie, pomoc w obsłudze zgłoszeń itp. itd. Dążymy do utworzenia struktur w każdej gminie, na początek zaś potrzebujemy koordynatorów gminnych – czyli osoby, które będą łącznikami między terenem a władzami regionu czy okręgu. Osoby, które chciałyby takimi koordynatorami zostać proszone są o odpowiedź na ten post z podaniem miasta lub gminy, którą chcą się zaopiekować.

Potrzebujemy także internautów – do prowadzenia profili miejskich/gminnych – tak, aby strony zaczęły żyć, aby zbierały lokalne społeczności i aby mogły przekazywać im informacje ważne i interesujące dla tych społeczności . Kto więc żyje w rzeczywistości wirtualnej i chciałby w ten sposób pomóc w walce z aktualnym systemem – również proszony jest o kontakt.

Proszę także osoby, które złożyły deklaracje członkowskie a nie opłaciły składki – o podjęcie decyzji teraz, bo jeśli chcecie mieć wpływ na partię, na wybór kandydatów do Sejmu i Senatu, to jest to ostatni moment, bo zgodnie ze statutem pełne uprawnienia nabywa się z czasem, a czas upływa nieubłaganie.

Uprzedzam także, że przez najbliższe pół roku będzie się działo mnóstwo rzeczy, będzie wiele wydarzeń, po całym województwie niezależnie będą jeździć nasi przyszli kandydaci do Europarlamentu: Dobromir Sośnierz, aktualny Europoseł oraz Jacek Wilk, aktualny Poseł RP. W tej chwili odbywa się reorganizacja stron Facebookowych – korygujemy nazwy, ustalamy zakresy działania itd. Jeśli chcą Państwo otrzymywać naprawdę interesujące informacje, zachęcam do przejrzenia poniższych profili i polubienia tych, które są dla Państwa odpowiednie. Sugeruję „odlubienie” tych profili, z którymi mają Państwo niewiele wspólnego – dzięki temu zmniejszy się ilość informacji niepotrzebnych, a częściej będą do Państwa docierać ciekawe i aktualne informacje o wydarzeniach w regionie. Na przykład powiadomienie, że Wolność – Szczecin organizuje spotkanie jest po prostu niepotrzebne, chyba, że ktoś akurat często w Szczecinie bywa. Ze względu na to, że informacji jest zbyt dużo, algorytmy Facebooka filtrują je i wybierają te, które wydają się dla nas bardziej interesujące. Niestety te mechanizmy są ciągle niedoskonałe, więc aby im pomóc wybierajmy sami źródła informacji, które rzeczywiście są tego warte.

Ze swej strony zachęcam do polubienia jednej z czterech stron subregionów:

https://www.facebook.com/wolnosc.gornyslask/

https://www.facebook.com/wolnosc.zaglebie/

https://www.facebook.com/wolnosc.podbeskidzie/

https://www.facebook.com/wolnosc.czestochowskie

na których będą publikowane informacje dotyczące danego subregionu oraz jednego lub kilku stron miejskich/gminnych, w których mieszkamy lub pracujemy.

Oczywiście zachęcam także do polubienia stron naszych liderów: https://www.facebook.com/dobromir.sosnierz/

https://www.facebook.com/JacekWilkPL/

https://www.facebook.com/BrzezinaTomasz/

Zachęcam także do polubienia https://www.facebook.com/Centrum.Wolnosci.Katowice/ i dołączenie do społeczności Przyjaciół Centrum Wolności Katowice – https://www.facebook.com/groups/314664132375260/

Zdajemy sobie sprawę, że poza Facebookiem jest życie, jednak rzeczywistość jest taka, że działania na Facebooku mają największy zasięg przy niewielkim nakładzie sił. Będziemy oczywiście zawiadamiać o wydarzeniach mailowo, jeśli oczekują Państwo innych kanałów informacji, prosimy o powiadomienie nas o tym.

Twitter:

https://twitter.com/D_Sosnierz

https://twitter.com/JacekWilkPL

https://twitter.com/BrzezinaTomasz

https://twitter.com/CW_Katowice

Jeśli mają Państwo jakieś pytania, prosimy nie wahać się i niezwłocznie się z nami skontaktować.

Tomasz Brzezina

Członek Zarządu Krajowego partii KORWiN

Prezes Regionu Śląskiego partii KORWiN